L’inici d’una nova visió comunitària per a FairCoin

Vam dedicar molt de temps a discutir i intentar identificar com construir la cultura i la comunitat que donessin a FairCoin la capacitat d’executar la nostra visió. És fàcil enumerar un conjunt de paraules de moda i permetre que els altres els hi atribueixin el seu propi significat. En lloc d’això, vam pensar que explicaríem què signifiquen aquestes paraules per a nosaltres i per què és important que els usuaris, membres potencials de l’equip i membres de la comunitat comparteixin la importància d’aquests conceptes i estableixin relacions a llarg termini.

Aquestes paraules i conceptes són els elements bàsics de la nostra cultura, que és simplement el nostre ADN combinat o la personalitat de l’equip col·lectiu. Aquesta cultura la defineix la nostra gent i com proporcionem context per a la presa de decisions, un entorn que inspira a les persones a ser el millor possible i determina el nostre enfocament.

En ser transparents i detallats, el nostre objectiu és indicar exactament qui som i qui volem atreure a la nostra comunitat i equip. Això és essencial per trobar persones que s’adaptin a la nostra cultura i propòsit. Aquest enfocament o cultura pot no ser per a tothom i adonar-se que al principi del procés és millor per a tots els implicats. Aquestes característiques següents definiran el nostre equip, que defineix la nostra cultura, que defineix com prenem decisions i construïm FairCoin.

  • Comunicació oberta, transparent i honesta - Creiem en la transparència total perquè tothom que participi a FairCoin conegui l’estat del nostre progrés, quins reptes ens enfrontem i com pensem solucionar-los. Respectem la capacitat de tothom per comprendre i contribuir al creixement del protocol i la comunitat. L’honestedat no ha de ser brutal, pot ser constructiva i donar-se d’una manera que desenvolupi i enforteixi encara més les relacions. Si podem deixar de banda els nostres egos i centrar-nos en el que és millor per a FairCoin, podem aconseguir més com a grup i créixer com a individus. Parlant d’egoos.
  • Deixa el teu ego a la porta - Sempre operem amb una filosofia que guanya la millor idea. Això vol dir que l’equip i la comunitat no han de tenir ego, l’èxit col·lectiu és el focus. L’obtenció d’idees i la responsabilitat distribuïda és l’única manera d’escalar a la velocitat necessària per aconseguir la nostra audaç visió. Si ens centrem en el millor interès i el propòsit a llarg termini de la comunitat, tindrem un impacte molt més gran fent les coses junts.
  • Diverteix-te i estima el que fas - Un dels factors més importants de l’èxit col·lectiu i individual és aconseguir que les persones en posicions facin el que millor fan. Per tant, us animem a centrar-vos en la vostra força i passió úniques, ja que és llavors quan tindreu el major impacte. Si no us agrada el que esteu treballant, no ho feu. Passem-la a algú que estima aquesta responsabilitat i us porti a un paper més adequat. El nostre equip gaudeix molt i treballa junts. Creiem en el que estem construint i volem compartir-ho amb persones que també gaudiran d’aquest viatge i del camí de FairCoin. I com no podríeu divertir-vos, estem construint en un espai d’avantguarda que té el potencial de canviar el món oferint oportunitats a milions que mai no havien existit.
  • Cultura de la innovació, la llibertat i la responsabilitat - Un cop envoltats de persones amb talent, creiem que faran tot el possible en un entorn i una cultura que els permeti la llibertat i la responsabilitat de resoldre els problemes de la seva manera creativa. Simplement proporcionem el context necessari i després permetem que la gent funcioni amb les seves idees.
  • Sigues audaç i envia ràpid - Prenem grans canvis i atacem els reptes als quals s’enfronta la criptografia amb l’atreviment necessari per ajudar a fer arribar aquesta revolucionària tecnologia a més gent. Algú en aquest espai ha de ser la comunitat líder en seguretat, seguretat i confiança, per què no nosaltres? Valorem la presa de riscos calculada, de manera que actuem. No perdeu el temps en fer un ampli estudi abans de prendre una decisió, volem persones en qui confiem perquè confien en el seu criteri.
  • Sigues autèntic - Tenim una comprensió profunda del que FairCoin pot oferir, de manera que ens centrarem en el que millor fem i crearem una diferenciació a la nostra manera única. No necessitem copiar els altres ni comparar-nos amb altres projectes. Centrem-nos de manera individual i com a comunitat a oferir al món quelcom genuí i únic. Això no vol dir que no creixem, iterem ni avaluem constantment el nostre progrés, però sabem on rau el nostre avantatge i ho executarem tenint en compte això. Això també s'aplica a vosaltres com a persona, tots tenim un paper a jugar, així que anem a trobar-ne un on pugueu ser el millor i proporcionar el màxim valor a la comunitat.
  • Participa - Creiem que tenim la responsabilitat de fer que FairCoin sigui segura, segura i de confiança per tal que més persones se sentin il·lusionades per entrar a la comunitat. Aprofundiu i enteneu els fonaments i la visió de FairCoin.
  • Sigues optimista - Estem en les primeres etapes de l’adopció de criptomonedes i encara queden diversos obstacles per superar, però som optimistes i creiem que hi ha diversos camins cap a l’èxit. Creiem que nosaltres, com a comunitat, i FairCoin, com a criptomoneda, trobarem una manera. Per a nosaltres, l'optimisme significa trobar un camí i saber que podem executar amb els nostres elevats objectius perquè tenim un equip intel·ligent i innovador que pot executar-lo.

Aquest és només el començament de FairCoin i continuarem evolucionant i iterant. El nostre llenguatge visual, la nostra interfície i com comunicem la nostra visió evolucionaran constantment.

Gràcies per venir en aquest viatge amb nosaltres.